14. Međunarodni salon stripa

Датум објаве: 30.09.2016.

14. Međunarodni salon stripa

Korisnici DB Stari grad su posetil 14. Međunarodni salon stripa, festival devete umetnosti koji organizuje i vodi `Srećna galerija` Studentskog kulturnog centra Beograd, kao svoj redovni redakcijski program.
Salon je najmasovniji i najveći strip događaj u Srbiji, i jedna od najznačajnijih smotri devete umetnosti u regionu. Kao tradicionalna manifestacija, Salon se svake godine održava u periodu od četvrtka do nedelje, tokom poslednje sedmice septembra, u svim prostorima SKC-a. Kroz izlagački i edukativni program, Salon je koncepcijski zasnovan na: takmičenju po međunarodnom konkursu autora svih uzrasta iz svih zemalja sveta;gostovanju najrelevantnijih svetskih strip autora; revalorizaciji domaćeg strip stvaralaštva od njegovog početka do danas; afirmaciji domaćeg strip izdavaštva; afirmaciji mladih autora; popularizaciji stripa i srodnih izraza poput animiranog filma i ilustracije.