DB Stari grad na Dečjoj nedelji

Датум објаве: 19.02.2013.

DB Stari grad na Dečjoj nedelji

Na inicijativu organizacije „Prijatelji dece Srbije“, pod pokroviteljstvom Ministarstva rada, zapošljavanja i socijalne politike, u periodu od 1. do 7. Oktobra, održana je manifestacija „Dečja nedelja“ pod motom: „Rastemo kao jedno – Bolji smo zajedno“.

Kako je program „Dečje nedelje“ bio usmeren ka inkluziji osoba sa smetnjama u razvoju i stvaranju preduslova za njihovo uključivanje u širu socijalnu sredinu, DB Stari grad aktivno je učestvovao u sledećim aktivnostima:

• Otvaranje Dečje nedelje – debata na temu uloge medija u inkluziji
  • Sednica učeničkih parlamenata, Narodna Skupština Republike Srbije (skupštinsko zasedanje)
  • Susret sa decom i vaspitačima iz vrtića „Sestre Bukumirović“, na Kalemegdanu
  • Revija stvaralaštva dece i mladih Beograda u Sava Centru
  • Festival dečijeg stvaralaštva na Kalemegdanu, ispred paviljona „Cvijeta Zuzorić“.
  • Sajam udruženja i akcija „Deca – Deci“ na Trgu republike.

„Dečju nedelju“ podržali su i predstavnici Vlade Republike Srbije, Savet za prava deteta, UNICEF­, Grad Beograd, udruženja građana za pomoć osobama sa smetnjama u razvoju i drugi. Korisnici DB Stari grad su se prilikom učešća u ovoj manifestaciji družili sa predškolcima, osnovcima i javnim ličnostima, učestvovali u umetničkim radionicama i razgovarali sa predstavnicima medija na temu inkluzije.