Druženje sa mališanima iz predškolske ustanove „Cvrčak“

Датум објаве: 12.02.2013.

Druženje sa mališanima iz predškolske ustanove "Cvrčak"

U okviru proslave dana predškolske ustanove „Perka Vićentijević“ iz Obrenovca koja je održana 17. Aprila, organizovano je druženje „Perkini dani“ u vrtiću „Cvrčak“. Mališani su na srdačan način pokazali dobrodošlicu drugarima iz Boravka i time započeli proslavu. Tim povodom Dalibor Živković je uzvratio gostoprimstvo recitujući dva književna odlomka: „Kir Janju“ i „Ovo je Srbin“, što je rezultiralo daljem zajedničkom druženju i učestovanju u kulturno-muzičkom programskom sadržaju (recitovanje pesama, igra uz pratnju harmonike). Ovo druženje je propratila i lokalna televizija na kojoj su dva korisnika DB Obrenovac, samozastupajući se, iznela svoja mišljenja i impresiju o dolasku na proslavu i zahvalnost.

Ovo je još jedan dobar primer inkluzivnog programa i socijalizacije u lokalnoj zajednici između tri organizacije. Proslavi su prisustvovali i volonteri koji se druže sa korisnicima DB Obrenovac i podržavaju i aktivno učestvuju u svakoj kako institucianalnoj tako i vaninstitucinalnoj aktivnosti u okviru programa „Budi heroj“. „Budi heroj“ je program Volonterskog servisa opštine Obrenovac u oblasti socijalne zaštite i sprovodi se u partnerstvu sa Dnevnim boravkom za decu i omladinu ometenu u razvoju Obrenovac od decembra 2011-te godine.