Inkluzivni susreti „Radost Evrope“

Датум објаве: 19.02.2013.

Inkluzivni susreti "Radost Evrope"

U Četvrtak, 4. Oktobra, u okviru festivala „Radost Evrope“, korisnici DB šekspirova učestvovali su u inkluzivnim sportskim susretima i radionicama na Adi ciganliji. Tom prilikom, zajedno sa oko 400 učesnika sa invaliditetom, nadmetali su se u sportskim igrama (pikado, šah, boćanje, kuglanje, igre spretnosti…), zajednički stvarali u likovnim radionicama i družili sa učesnicima i inostranim gostima ove tradicionalne međunarodne manifestacije, učenicima redovnih škola sa Savskog venca i škole Anton Skala. Učesnike su pozdravili su srpski paraolimpijci, osvajači medalja na nedavno održanim Paraolimpijskim igrama: Željko Dimitrijević i Draženko Mitrović, kao i predstavnici organizatora i lokalne samouprave.

I ove godine deca iz dvadeset beogradskih osnovnih škola ugostila su u svojim domovima svoje vršnjake iz evropskih zemalja i, po prvi put, iz Kine. Oni donose zvuk, pokret, sliku, običaje svoje zemlje i različita umeća koja će tokom pet dana programa prikazivati na trgovima, ulicama i u dvoranama beogradskih kulturnih institucija.