Osmomartovska revija sporta na Olimpu

Датум објаве: 09.03.2015.

Osmomartovska revija sporta na Olimpu

6. mart – Danas je na terenima SC Olimp tradicionalnim Sportskim druženjem obeležen Međunarodni dan žena. Oko 130 naših sugrađana sa invaliditetom, deca i mladi, članovi brojnih organizacija i udruženja, učenici, korisnici Centra (DB Šekspirova, DB Sunce, DB Kornelije Stanković), ustanova socijalne i zdravstvene zaštite iz svih delova grada kroz višesatno druženje i u atmosferi uzajamne solidarnosti i radosti, pokazali su svoje umeće i mogućnosti u brojnim sportskim disciplinama.

Svi učesnici ove manifestacije, dobili su zahvalnice dok su sve dame nagrađene poklonima nastalim u radionicama Doma za odrasla invalidna lica u Zemunu i Društva MNRO Zvezdara, dok su najbolji u sportskim disciplinama osvojili odgovarajuće medalja i diploma, gde su zlatna odličja izborili:

• pikado – Mladen Zoraja iz DB „Sunce“:
  • bacanje pločica – Dunja Nikolić, iz Sportskog društva „Pobednik“ sa Novog Beograda:
  • sportski poligon – Ivana Jovičić iz škole „Stefan Dečanski“
  • poligon za korisnike kolica – Lazar Dimitrijević iz Klinike „Dr Miodrag Zotović“
  • viseća kugla – Marija Jovanović, Specijalna bolnica za cerebralnu paralizu

Reviju je organizovao Sportski savez osoba sa invaliditetom Beograda u saradnji sa Društvom za sport i rekreaciju osoba sa invaliditetom Zvezdara a održavanje je omogućeno podrškom Grada, Sekretarijata za sport i omladinu.