Prvenstvo Beograda u kuglanju za OSI

Датум објаве: 18.03.2016.

Prvenstvo Beograda u kuglanju za OSI

Ovogodišnja sportska nadmetanja za zvanje najboljih u Glavnom gradu među osobama sa inavaliditetom, započela su Prvenstvom u kuglanju koje je u SC „Voždovac” održano 17. marta i koje je i brojem učesnika i ostvarenim rezultatima potvrdilo sve veću popularnost ove discipline.

Takmičenje je okupilo najbolje u ovoj disciplini, svih vidova invaliditeta i oba pola, iz svih delova Grada gde su, pored korisnika Centra, kuglaša iz klubova slepih “Pobeda” i “Napredak,” sportskog društva gluvih “Olimpija,” Saveza za promovisanje inkluzije i drugih, ucešće uzeli i učenici Srednje medicinske škole “Beograd.”
Titulama najboljih u Beogradu, za ovu godinu, okitili su se, u kategoriji slepih i slabovidih Milija Bjekic, Ankica Novkovic, Nenad Maksimovic, Željana Apostolovski, Slobodan Lazarević i Ljiljana Trbulin, u kategoriji gluvih Dragana Mitrić i Sulejmani Džemkaladin, kod osoba sa intelektualnim teškoćama Komatinovic Milan (DB Šekspirova) i Jelena Simonović a kod sugrađana sa cerebralnom i dečjom paralizom Drago Erceg.

Održavanje prvenstva podržao je i omogucio Grad Beograd, Sekretarijat za sport i omladinu.

Foto: Predrag Križan