„Rainbow schoolijada“ u Resniku

Датум објаве: 13.06.2016.

"Rainbow schoolijada" u Resniku

U Resniku je održana tradicionalna manifestacija pod nazivom „Rainbow Schoolijada“ u kojoj je učestvovalo oko 500 dece podeljenih u dvadesetak karnevalskih grupa. Među učesnicima su bili učenici osnovnih škola, predškolskih ustanova, kulturno-umetničkih društava, plesnih grupa, škola stranih jezika iz različitih delova Beograda i Srbije kao i korisnici DB Borska. Svaka karnevalska grupa od najmanje 15 učenika, predstavila se kolektivnom maskom a svoje „priče,“ oni si ispričali koreografijom od 2-3 minuta.
Grupe se se okupile u dvorištu Predškolske ustanove „Jezerce“ u ulici Edvarda Griga. Karnevalska povorka je išla trasom od Vrtića „Jezerce“, pored Doma zdravlja u Resniku, do Tržnog centra „Avala grad“, gde su na posebnim binama izvodili glavni performans. Naši korisnici su se predstavili izvedbom Zdravka Čolića i Lokica „Pevam danju, pevam noću.“