Sportska manifestacija povodom Međunarodnog dana žena

Датум објаве: 10.03.2017.

Sportska manifestacija povodom Međunarodnog  dana žena

Povodom Međunarodnog dana žena, na prostoru SC „Olimp Zvezdara“ je i ove godine održana po mnogo čemu jedinstvena manifestacija koja je imala za cilj da istakne značaj fizičke kulture u razvoju svake ličnosti i potrebu da se i pripadnice nežnijeg pola u još većem broju uključuju u najraznovrsnije vidove sporta a isti učini dostupnim za sve kategorije bez obzira na uzrast ili vrstu invaliditeta.

Priredba je okupila oko 150 učesnika, dece i mladih pre svega, sa prostora celog grada – članove brojnih udruženja i organizacija osoba sa invaliditetom, učenike škola i predškolskih ustanova, korisnike Centra kao i one sugrađane koji su zbrinuti u uslovima kućnog smeštaja – koji su imali mogućnost da se i uključe i upoznaju sa najroznovrsnijim sportskim discplinama: vežbe na poligonu, loptački sportovi i igre s loptom, boćanje, stoni tenis itd., a posebno su interesovanje izazvale one discipline koje su demonstrirane kao sve popularnije – tekvondo i ribolov, a organizator je za sve prisutne pripadnice nežnijeg pola obezbedio i prigodne poklone.

Uspešni organizatori ovog druženja bili su Sportski savez osoba sa invaliditetom Beograda i Društvo za sport i rekreaciju invalida opštine Zvezdara, njeno je održavanje omogućio i pomogao grad Beograd preko Sekretarijata za sport i omladinu i Sekretarijata za socijalnu zaštitu, kao što su dragocenu pomoć pružili Crveni krst Zvezdare i KORN Amaterska košarkaška liga, dok su svojim prisustvom njen značaj uveličali predstavnici sekretarijata za sport i omladinu, gradske opštine Zvezdara i Sportskog saveza invalida Srbije.