Sportsko druženje povodom Međunarodnog dana osoba sa invaliditetom

Датум објаве: 06.12.2016.

Sportsko druženje povodom Međunarodnog dana osoba sa invaliditetom

Sportski savez osoba sa invaliditetom Beograda i Društvo za sport i rekreaciju invalida opštine Zvezdara, u saradnji sa Komisijom za rodnu ravnopravnost predsednika GO Zvezdara i SC „Olimp-Zvezdara”, i ove godine su obeležili Međunarodni dan osoba sa invaliditetom već tradicionalnim sportskim druženjem, koje je održano u petak, 2.decembra, u sali Sportskog centra „Olimp Zvezdara.“

Na sportskom druženju koje su svojim nastupomotvorili tekvondoisti TK „Kobra” učestvovalo je oko 120 naših sugrađana sa invaliditetom, dece i mladih, iz brojnih organizacija, škola i ustanova dečje, socijalne  i zdravstvene zaštite iz svih delova Beograda među kojima su bili korisnici DB Šekspirova, Kornelije Stanković, Sunce i Borska koji su uživali u međusobnom nadmetanju u više sportskih disciplina – mali fudbal, košarka, stoni tenis, boćanje, pikado, viseća kugla, savladavanje poligona, tekvondo, šah, pločice i druge koje su bile na programu svojevrsnih „igara bez granica“ toga dana.

Okupljene su pozdravili: Vladimir Pajić pomoćnik sekretara u Sekretarijatu za sport, Dušan Ignjatović, član Veća GO Zvezdara, Goran Kasum, profesor Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje, Velimir Knežević i Aleksandar Vujčić iz Saveza za sport OSI Beograda, predstavnici opštinskog Udruženja preduzetnika, predstavnici Volonterskog servisa Zvezdare i zvezdarske Kancelarije za mlade, kao i Ana Jovović,članica Paraolimpijskog komiteta Srbije, Tanja Dragić, osvajačica zlatnih medalja na svetskom i evropskom takmičenju paraolimpijaca u disciplini bacanje koplja i Kristina Živankić, druga na svetu u disciplini ples u kolicima.

Održavanje manifestacije omogućio je Grad Beograd, Sekretarijat za sport i omladinu.