„Trg bajki“ i maskenbal-Novogodišnje aktivnosti u Domu

Датум објаве: 24.12.2015.

"Trg bajki" i maskenbal-Novogodišnje aktivnosti u Domu

24. decembra održan je tradicionalni Novogodišnji maskenbal i priredba u Domu za decu sa oštećenjem sluha. Uživali smo u pantomimi „Mister Bin“, „Maša i meda“, „Neću u školu“, u „Kraljevskom plesu“ i ritmici, recitovanju i repovanju i predstavljanju maski. U goste su nam je došli prijatelji iz Omladinskog Rotari kluba i Deda Mraz sa poklonima koji je izazvao veliko oduševljenje svih prisutnih. Na kraju večeri održana je svečana večera za decu i goste koji su došli da uveličaju našu proslavu.

Takodje, Grupa dece osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta iz  Doma, u pratnji vaspitača Zorice Jovanović i Danke Radovanović , vođena je na “Trg Bajki” u okviru prednovogodišnje manifestacije na platou ispred Ustanove kulture ,,Vuk Karadžić.“

Učenici su tom prilikom odgledali dve predstave , prva je bajka ,,Zlatna jabuka i 9 paunica”  a druga je  „Maksina i Sofijina  laboratorija.“

Posebno im se dopala druga predstava jer je interaktivnog karaktera i učenici su mogli direktno da učestvuju u raznim eksperimentima sa izvođačima, da se slikaju sa njima, komuniciraju.