Датум објаве: 20.05.2016.

U okviru saradnje sa udruženjem “Snaga optimizma,” gospođa Ljiljana Alavanja Karaklić, zajedno sa nastavnicom tehničke škole „Buda Davidović“ Mirjanom Lainović, održala je zanimljivu radionicu u boravku.
Licidarska srca su kroz istoriju kupovali naši pradedovi i dedovi bakama kada su bili mladi i kada su išli na vašare, koji se i danas održavaju. Po lepom toplom danu, u dvorištu boravka, bilo je pravo zadovoljstvo za sve družiti se, uz divan osećaj da dajemo svoj mali doprinos održavanju naše kulturne baštine i tradicije.