Izložba „Rođendanko Goga“

Датум објаве: 25.10.2016.

Izložba „Rođendanko Goga“

22. oktobra u galeriji „Simonida,“ u saradnji Dnevnog boravka Lazarevac i Centra za kulturu, održana je izložba radova pod nazivom „Rođendanko Goga“ korisnika Gorana Jovanovića.

Rođendanska izložba Gorana Jovanovića je rezultat kontinuirane saradnje Dnevnog boravka i Centra za kulturu uz podršku akademskog vajara Dušana Rajšića i Goranove majke a radovi su nastali u okviru likovnih radionica uz podršku stručnih radnika Dnevnog boravka.
Istog dana smo proslavili Goranov 31. rođendan. Pored torte, raspevanih i nasmejanih korisnika, njihovih roditelja, prijatelja i poznanika ovaj dan posebnim su upriličile učenice muzičke škole „Marko Tajčević“.
„Umetnost je trag koji ostavljamo u zajedničkom prostoru. Linijom i bojom paramo belinu da bismo joj dali smisao. Igramo se života, kao deca koja ne žele da odrastu.“