Preduskršnje izložbe

Датум објаве: 12.02.2013.

Preduskršnje izložbe

U porti hrama Svetog Save, na Vrbicu, 7. Aprila, u organizaciji OŠ „Dušan Dugalić“ i uz podršku GO Vračar, održana je prodajna izložba uskršnjih jaja koja su oslikali učenici sa smetnjama u razvoju iz beogradskih škola, korisnici Centra i članovi udruženja građana. Na izložbi su bili predstavljeni radovi iz db Kornelije Stanković, Borske, Šiljakovca i Šekspirove. Posetioci hrama mogli su da pogledaju i kupe nekoliko hiljada maštovito oslikanih jaja, kao i druge interesantne radove ovih malih umetnika.

U okviru preduskršnjih aktivnosti organizovane su brojne prodajne izložbe rukotvorina u javnim ustanovama, institucijama i društveno odgovornim kompanijama u cilju promovisanja mogućnosti i potreba osoba sa smetnjama u razvoju. Sav prihod od prodaje upotrebiće se za kupovinu neophodnih didaktičkih sredstava.