ДБ „Корнелије“ и ГО Врачар обележили Међународни дан особа са аутизмом

Датум објаве: 02.04.2024.

ДБ "Корнелије" и ГО Врачар обележили Међународни дан особа са аутизмом

Дневни боравак „Корнелије“ негује дугогодишњу успешну сарадњу са Градском општином Врачар те је и ове године организовао mанифестацију поводом Светског дана особа са аутизмом. У циљу да се промовише прихватање и уважавање особа са аутизмом организовали смо шетњу улицама Врачара и пригодан програм у Градској општини  Врачар.

Представили смо се изложбом радова корисника Дневног боравка „Корнелије“ , одржана је  ликовна радионица са децом из вртића „Врачарац“, а ученици музичке школе „Др. Војислав Вучковић“ су нам приредили концерт за памћење. Све присутне су увеселили и малишани вртића „Врачарац“, који су својим другарима поклонили песму „Два срца“.

Овој Манифестацији су се придружили корисници дневних боравака „Диљска“,“Шекспирова“, представници општине Врачар, Црвениог крста Врачар, УК „Божидарац“ као и остали пријатељи Боравка.