DB Stari grad i JP Beogradska tvrđava nastavljaju saradnju

Датум објаве: 11.03.2014.

DB Stari grad i JP Beogradska tvrđava nastavljaju saradnju

Dnevni boravak Stari grad i JP Beogradska tvrđava su u subotu, 8. marta 2014. godine, svim majkama i beograđankama poklonili još jednu javnu manifestaciju u Muzičkom paviljonu kalemegdanskog parka. Ovim je ujedno zvanično otpočet novi ciklus aktivnosti za tekuću godinu i otvorena trajna izložba ručnih radova naših korisnika pod nazivom „Mogu i ja“. Stalna izložba će biti otvorena svakog radnog dana od 10 do 13 časova.

Manifestaciju kojoj je prisustvovalo oko 100 posetilaca je otvorio nastup hora “Collegium musicum” kojima se pridružila i naša korisnica Marija, nakon njih kratak skeč su izvele studentkinje Fakulteta dramskih umetnosti uz aktivno učešće naših korisnika. „Pesmu o ženi“, jednu od najlepših pesama Jovana Dučića je recitovala učenica osnovne škole i njom je završen formalni deo programa.

Potom su korisnici i posetioci uzeli učešća u inkluzivnoj likovnoj radionici. Slikali su na tkanini motive proleća.

Na posebnu želju korisnika, specijalni gost na ovoj manifestaciji je bio glumac Nenad Okanović koji im je pružio nezaboravne trenutke druženja.