Festival dečjeg stvaralaštva Na Kalemegdanu

Датум објаве: 13.10.2014.

Festival dečjeg stvaralaštva Na Kalemegdanu

U petak, 10. Oktobra ispred paviljona „Cvijeta Zuzorić,“ održan je „Festival dečjeg stvaralaštva,“ prezentacija na otvorenom dečjeg stvaralaštva, udruženja i organizacija koja se bave decom i porodicom.

Festival je otvorio Andreja Mladenović, zamenik gradonačelnika Beograda, koji je zahvalio svim učesnicima „Dečje nedelje“ i ovog Festivala na učešću, naglasivši da moramo imati u vidu da bez srećne porodice nema ni srećnog deteta. Posetiocima festivala obratili su se i Iva Eraković i Božidar Pešev iz Prijatelja dece Srbije i Prijatelja dece Beograda, sa zajedničkom porukom da sva deca zaslužuju isti stepen pažnje i ljubavi. U muzičko-scenskom programu predstavljanja dečjeg stvaralaštva nastupilo je oko 270 dece i mladih predškolskog, osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta, horovi, folklorne grupe, korisnici DB Stari grad i DB Šekspirova, učenici specijalnih škola i deca i mladi iz marginalizovanih grupa.

Tom prilikom otvorena je i izložba dečjih radova na temu „Dečje nedelje“ i dodeljene diplome i nagrade za najuspešnije likovne radove. Festival se održava u okviru obeležavanja „Dečje nedelje“, koju organizuju Prijatelji dece, a pod pokroviteljstvom Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja i Grada Beograda.