„Igraj na polje dobre volje“

Датум објаве: 06.02.2013.

"Igraj na polje dobre volje"

U Osnovnoj školi „Anton Skala“, je održana akcija „Igraj na polje dobre volje“. Na školskom sportskom terenu održana je simultanka na 40 tabli, kao završnica projekta „Deca u šahu“.

U simultanki su učestvovali reprezentativac Srbije velemajstor Bojan Vučković i inter-majstori Jovan Todorović i Dragan Stamenković. Među njihovim protivnicima, pored učenika „Antona Skale“ i štićenika Dnevnog boravka iz Šekspirove, bili su i direktor škole Igor Raičević, glumci Milutin Milošević, Nikola Đuričko i Goran Daničić, pevačica Jellena i drugi gosti koji su svojim prisustvom uveličali ovo lepo dešavanje. Manifestaciju su otvorili Vlada Milić, zamenik predsednika opštine Savski Venac, i Sava Stojiljković, generalna sekretarka Evropske šahovske unije.