„Izrada predmeta i nakita od recikliranog materijala“

Датум објаве: 21.02.2013.

"Izrada predmeta i nakita od recikliranog materijala"

Radionica se sprovodila u Biblioteci „Vlada Aksentijević“ od 06.do 10. Januara. Učesnici radionice su bili učenici Srednje tehničke škole i korisnic DB Obrenovac.

Korisnici su imali prilike da se uključe u izradu narukvica od plastičnih flaša, izradu stalak za olovke od plastičnih flaša i kolutova od toalet papira, izradu ogrlica od starih košulja, izradu narukvica od okidača konzervi, izradu privezaka i krpenih lutki od starih čarapa i rukavica. Tehnike koje su korišćene tom prilikom su: sečenje makazama papira, plastičnog materijala, tkanine, bojenje akrilnim bojama, lepljenje šljokica, ušivanje dugmića i šljokica.

Još jedan primer dobre prakse na koji način mogu da se uključe osobe sa invaliditetom u radionice koje organizuje lokalna zajednica.