„Nedelja solidarnosti“ u znaku boćanja

Датум објаве: 29.10.2015.

"Nedelja solidarnosti" u znaku boćanja

U dvorani SC “Olimp Zvezdara” održano je prevenstvo Beograda u boćanju za osobe sa invaliditetom – priredba kojom se u gradu već tradicionalno obeležava Nedelja solidarnosti.
I ovog puta potvrđena je izuzetna popularnost koju ova disciplina uživa i kod nas – učestvovalo je više od 40 ekipa iz svih sredina, iz klubova i udruženja škola i ustanova socijalne i zdravstvene zaštite a u pravoj atmosferi kakvu takmičenje i uzajamna solidarnost nose. Titule prvaka za ovu godinu osvojili su – u kategoriji seniora ekipa  Napretka i Dnevnog boravka Specijalne bolnice za cerebralnu paralizu i razvojnu neurologiju svako u svojim kategorijama, u kategoriji sa intelektualnim teškoćama najbolja je bila ekipa Dnevnog boravka Voždovac dok je u kategoriji pionira pobedila ekipa škole «Miodrag Matić».
Organizator ove manifestacije bio je Sportski savez osoba sa invaliditetom Beograda u saradnji sa Društvom za sport i rekreaciju invalida opštine Zvezdara, nesebičnu pomoć pružili su gradska opoština Zvezdara i SC “Olimp”  a održavanje prvenstva  podržao je  i omogućio Grad Beograd, Sekretarijat za sport i omladinu dok su svojim prisustvom posebnu čast učinili predstavnici Kancelarije za mlade i saradnju sa društvenim organizacijama Vlada Trifunović i direktor Kancelarije, legenda naše atletike Nenad Stekić.