Обележен Светски дан особа са Дауновим синдромом

Датум објаве: 21.03.2024.

Обележен Светски дан особа са Дауновим синдромом

Поводом обележавања Светског дана особа са Дауновим синдромом  у посети Дб Обреновац  су била деца из предшколске установе „Раша и Маша“ а у Дб Лазаревац деца из вртића „Анђелчић“ где су заједно организовали радионицу по називом: „Сви смо једнако важни“.

Светски дан особа са Дауновим синдромом обележава се данас , широм света, у циљу пружања подршке особама са Дауновим синдромом и побољшања њиховог положаја и квалитета живота и прихватања од стране социјалне средине. Подршка шире друштвене заједнице неопходна је како би се  детету омогућило да социјалне интеракције оствари и ван породичног круга што позитивно утиче на развој комуникације, усвајање дневних животних вештина и успешније уклапање у социјално окружење.