Otvoreno prvenstvo Beograda u kuglanju za OSI 2019.

Датум објаве: 14.03.2019.

Otvoreno prvenstvo Beograda u kuglanju za OSI 2019.

Danas je Sportski centar „Banjica“ bio domaćin još jedne prestižne sportske priredbe – održano je Prvenstvo Beograda u kuglanju za osobe sa invaliditetom, koje je okupilo oko 100 učesnika oba pola i svih uzrasta i vidova invaliditeta sa prostora celog Grada.

Za titulu najboljih u 2019.g. nadmetali su se članovi niza klubova, sportskih udruženja i organizacija „Pobeda“, „Napredak“, „Olimpija“, učenici škola; Srednja medicinska „Beograd“, korisnici usluga ustanova socijalne, dečje i zdravstvene zaštite: Korisnici Centra (Dnevni boravci iz Borske, Šekspirove, „Sunce“ )i drugi.
Titule najboljih osvojili su po svojim kategorijama :

• Ivana Pavlović u ženskoj konkurenciji (DB Stari Grad) i Aleksandar Paunović u muškoj (DB Sunce)
  • Novković Ankica i Milija Bjekić, oboje članovi SD „ Napredak „
  • Ložajić Nedeljka, SU „ Pobeda „
  • Tamara Bajallović i Miloš Ivanović, oboje učenici Srednje medicinske škole „ Beograd „
  • Dragana Magovčević i Dragan Rodić, oboje članovi SD „ Olimpija „
  • Miodrag Stojković – SRSD Pobednik

Organizator prvenstva bio je Sportski savez osoba sa invaliditetom Beograda a njegovo je održavanje podržao i omogućio Grad Beograd preko Sekretarijata za sport i omladinu i Sekretarijata za socijalnu zaštitu.