Sportsko-rekreativni dan za osobe sa invaliditetom

Датум објаве: 07.02.2013.

Sportsko-rekreativni dan za osobe sa invaliditetom

Sportski dan posvećen deci sa invaliditetom održan je 4. Oktobra na terenima Ade Ciganlije u organizaciji JP „Ada Ciganlija“ a u saradnji sa Savetodavnim telom OSI pri kabinetu gradonačelnika i Gradskim većem, uz podršku Ministarstva za rad i socijalnu politiku. Veliki broj dece učesnika iz nekoliko beogradskih škola i domova za decu sa invaliditetom obišao je i gradonačelnik Beograda Dragan Đilas, članica Gradskog veća Nataša Milošević, Gradski sekretar za sport i omladinu Aca Kovačević, kao i rukovodstvo Centra. U ovoj tradicionalnoj manifestaciji učestvovali su i korisnici Centra i to DB Šekspirova, Borska, Čukarica, Šiljakovac, Voždovac.

U sportsko-rekreativnim aktivnostima i druženju su, pored korisnika Centra, učestvovali i učenici osnovne škole „Anton Skala“,“Stefan Dečanski“ i „Veljko Ramadanović“, Udruženja „Plava školjka“, deca iz „Sokobanjske“, Prihvatilišta grada Beograda, Doma „Drinka Pavlović“, kao i niz drugih udruženja roditelja dece sa smetnjama u razvoju. Akcija je podstaknuta potrebom da se deca sa invaliditetom aktivno uključe u naše društvo, čijoj će inkluziji pomoći i prisustvo učesnika manifestacija „Radost Evrope“ i „Dečje nedelje“.