„Tekija u srcu“ – dečje sportske igre za pomoć školi u Tekiji

Датум објаве: 18.12.2014.

"Tekija u srcu" - dečje sportske igre za pomoć školi u Tekiji

U utorak 16. decembra u sali SD „Radnički“ na Crvenom Krstu održane su Dečje sportske igre, koje su pod nazivom „Tekija u srcu“ i simbolično izrazile želju za što bržom obnovom škole i mesta koje su veoma pogođene i pretrpele ogromnu štetu u letnjim poplavama.

Više od 150 dece i mladih iz svih delova grada – iz škola: „Dragan Kovačević“, „Stefan Dečanski“, Veljko Ramadanović“, iz Doma u Sremčici, Specijalne bolnice za cerebralnu paralizu, iz DB Šekspirova, Voždovac, Stari grad i Sunce, iz udruženja i klubova: „Pobednik“ sa Novog Beograda, MNRO Zvezdara, „Živimo zajedno“, iz Studentskog doma Karaburma i drugih sredina – mogli su da se upoznaju sa najraznovrsnijim sportskim sadržajima koji su na raspolaganju našim sugrađanama sa invaliditetom i uzmu učešće u njima – fudbal, košarka, boćanje, korektivna gimnastika, gimnastički poligoni, šah, viseća kugla itd., takođe i da uživaju u druženju sa klovnom Šašavkom, a svi oni su dobili vredne poklone i zahvalnice.

Organizator je bio Sportski savez osoba sa invaliditetom Beograda a akcija je imala za cilj, s jedne strane prezentovanje programskih sadržaja Saveza i njegovih članica a, sa druge pružanje podrške jednom od najuglednijih sportskih kolektiva retko bogate tradicije, domaćinu priredbe, SD „Radnički“ koji je suočen sa dobro poznatim teškoćama, kao i pomoć školi u Tekiji za koju je svim učenicima obezbeđena sportska oprema, kako i priliči ovakvoj sportskoj priredbi.